Badminton BEZ PRESJI :) - I pilotażowa edycja III-VI/2023

Po trzech miesiącach, w czerwcu 2023 r. zakończyła się pierwsza edycja nauki podstaw badmintona, zorganizowana przez TKKF Uklejna na hali w Szkole Podstawowej w Stróży. Pomysł tego projektu opierał się na stopniowym, przyjaznym dla użytkownika, wprowadzeniu do bezpiecznej gry w badmintona, jak również utrwalenia nabytych umiejętnosci w grze dowolnej.
Każde wtorkowe dwugodzinne spotkanie to: wspólna rozgrzewka, nauka techniki i co najmniej 60 minut czasu przeznaczonego na gry dowolne. Organizator zapewnił na czas treningu lotki piórowe (hybrydowe) i rakiety do badmintona.
Uczestnikami zajęć okazała się zgrana, ambitna grupa, która z niesłabnącą, pozytywną energią przyswajała podstawowe elementy badmintonowej techniki i taktyki :) Jest niemal pewne, że po tych zajęciach badminton zyskał przynajmniej 9 pasjonatów, którzy dopiero zasmakowali przyjemności technicznej gry, a będą chcieli czerpać jeszcze więcej ze sportowej rywalizacji lub jak kto lubi - rekreacji, na małym, ale jakże wymagającym korcie.
Pierwszą edycje badmintona od podstaw uważamy za udaną! A nasi pomysłowi absolwenci'2023 tak zaprezentowali się na pamiątkowym wizerunku: