Zawodnicy TKKF Uklejna Myślenice na Mistrzostwach Polski Skarbowców w Nowym Targu

W ostatni weekend maja corocznie, poza oczywiście trudnym okresem pandemii, odbywają się Mistrzostwa Polski Skarbowców organizowane przez Fundację Skarbowości im. Jana Pawła II. W tym roku XIX edycja tej imprezy zorganizowana została w Nowym Targu. Skarbowcy spotykają się na zawodach sportowych rozgrywanych w jedenastu dyscyplinach, jednocześnie wspierając działania charytatywne Fundacji, pod hasłem „Rywalizujemy fair play, bawimy się i pomagamy!”.  W tym roku wydarzeniu przyświecało motto “Solidarni z Ukrainą”, co było wyraźnie widać w strojach i banerach  przygotowanych przez poszczególne reprezentacje na uroczystą paradę otwierającą mistrzostwa.
Dlaczego o tym piszemy? Otóż dlatego, że wśród 1800 zawodników z 208 jednostek skarbowych z całego kraju, kolejny raz startowali także członkowie naszego TKKF: Bożena Sikora, Aleksandra Orawin i Maciej Kozieł. I to z niemałymi sukcesami. Nasi dzielni zawodnicy, wystartowali w następujących konkurencjach (oczywiście każdy w swojej kategorii wiekowej): bieg na 5 km (3 miejsce Bożeny), badminton (1 miejsce Macieja, 2 - Oli i 5 - Bożeny), pływanie (8 miejsce Macieja), skok w dal (3 miejsce Oli i 4 - Bożeny), tenis ziemny (3 miejsca Bożeny i Macieja oraz 5 - Oli), strzelanie (niestety bez wyraźnego sukcesu…). W efekcie starań zawodników drużynowo zajęli oni 1 miejsce w badmintonie i 3 w tenisie ziemnym w klasyfikacjach ogólnych. Mało tego, mistrzostwa zostały poprzedzone rowerowymi zawodami o Puchar Burmistrza Nowego Targu, które bezapelacyjnie wygrała Bożena Sikora.
Pomimo formalnej przynależności do sekcji badmintona (Ola i Maciej) lub biegowej (Bożena), starali się oni bardzo nie przynieść wstydu także koleżankom i kolegom z sekcji tenisa ziemnego i kolarskiej. Mamy nadzieję, że w następnym roku na kolejnych Mistrzostwach Polski Skarbowców, również pokażą na co stać członków myślenickiego ogniska TKKF.